Přihlásit se k odběru RSS - Aktuality

Aktuality

Jan Márton bude společně s Františkem Václavíkem představovat slaměný dům v Třebosicích, na kterém spolupracoval jako konzultant. Eva Klápšťová promluví o realizaci ozeleněných střech, zejména o zkušenostech z vlastního domu v Jablonci nad Nisou. Jan Márton se dále na konferenci podílí organizačně.

Studie je popsána a ke stažení zde.

Konference se koná 27. 2. - 1. 3. 2015 v prostorách Impact HUB Praha. Podrobnější informace na webu komnference http://baobaby.actinidia.sk

Konference se koná 12. 2. 2015 v prostorách Národní technické knihovny v Praze. Podrobnější informace na webu komnference http://www.nadace-promeny.cz/cz/novinky/328_konference-mestske-parky-201…

Myšlenka konference

Stavba vlastního domu a jeho zakomponování do krajiny je tvůrčí proces. Na počátku celé myšlenky vlastního bydlení je vize. Každý, kdo se na tuto cestu vydal, ji má. U někoho je od počátku velice konkrétní a někdo ji vnímá spíše pocitově a vzniká postupně. Pokud je záměr myšlen vážně a člověk se za svou vizí vydá, spustí proces, na jehož konci může být vytoužené uskutečnění záměru. Pouť k naplnění může být jednoduchá, ale i složitá. Ne vždy je ale nutné projít si vším sám a podstupovat vše od úplného začátku.

Navštívili jsme, provázeni místními učiteli, několik německých waldorfských škol a fotky se zkušenostmi sdílíme v komentovaném fotoalbu.

Začátkem října jsme se vydali jako ateliér Nature Systems s povolaným průvodcem Dušanem Pleštilem do Waldorfských škol v Norimberku, Erlangenu, Wendelsteinu, Prienu am Chiemsee, Salzburgu, Rosenheimu a Ismaningu, abychom nasbírali co nejvíce zkušeností, čím se inspirovat i čeho se vyvarovat pro waldorfskou školu v Semilech. Děkujeme jemu i Hansjorgu Hofrichterovi za průvodcovství a možnost hlouběji proniknout do waldorfské pedagogiky.

Začínáme pracovat na vizi rozvoje areálu a studii přístavby prvního stupně a společných prostorů a úprav pozemku Waldorfské školy v Semilech s participací učitelů, dětí i rodičů.

Informace o průběhu projektu sledujte na stránce projektu zde a na našem facebookovém profilu.

Jan Márton a Petr Klápště přednáší na workshopu v Koněprusech o možnostech plánování pro obce a přírodních materiálech. Přednášky, diskuse a koncerty doplňují workshop s přírodními materiály ve veřejném prostoru, vše organizuje sdružení Nezevli jen tak.

Zveme Vás na další ze série letošních workshopů, tentokrát v Žalhosticích u Litoměřic. V případě zájmu se neopomeňte přihlásit co nejdříve, kapacita je omezená a posledně byla i rychle vyčerpaná. Jako bonus budou fotky a vyprávění z našeho pasivního domu z nosné slámy!!!Workshop izolování slaměnými balíky

Pasivní dům Žalhostice / 29.-31.8.

s možností vyzkoušet si praktickou aplikaci dvojité vrstvy slaměných balíkůStránky