Centrum pasivního domu

Cesta k bezemisním budovám

3 dny 8 hodin ago
Budovy v Evropské unii jsou zodpovědné za 40 % spotřeby energie a 36 % emisí skleníkových plynů. Velká část z nich je stále poháněna fosilními palivy, což je potřebné změnit tak, aby se Evropa mohla stát v roce 2050 klimaticky neutrální.

Zdravé bydlení JRD nyní i k pronájmu

1 týden 6 dnů ago
Zpráva člena CPD: V rámci aktuálně dokončovaného projektu Vital Kamýk došlo k předání 20 nájemních bytů. Byty převzala společnost UlovDomov.cz, která zajistí jejich pronájem prostřednictvím své prémiové služby Ideální nájemce.  

Pozvánka na květnovou konferenci H2 HEATING 2024

2 týdny ago
BUDEME TOPIT VODÍKEM? JE VODÍK BEZPEČNÝ? MŮŽE BÝT VODÍK CESTOU K DOSAŽENÍ UDRŽITELNOSTI A SOBĚSTATEČNOSTI V ENERGETICE BUDOV? Pokud hledáte odpovědi a chcete si na tuto problematiku utvořit svůj vlastní názor, rádi vás přivítáme na druhém ročníku konference H2 HEATING, která proběhne 30. května 2024 od 9:00 hod. ve wellness hotelu STEP v Praze.  

Dům je jako ekosystém, je třeba ho stavět komplexně

2 týdny 3 dny ago
Tisková zpráva Wienerberger s.r.o.: Stavba domu je jako skládačka. Vše musí perfektně zapadnout, aby stavba co nejlépe fungovala, od stability konstrukce až po ekonomiku bydlení. Je důležité neuvažovat nad kroky zvlášť, ale celistvě. Investoři často staví svůj dům pouze jednou v životě, a tak snadno na některé kroky zapomenou či si neuvědomí jejich návaznost. Od toho jsou tu potom služby architektů a projektantů, kteří jim pomohou mít vše pohromadě a vyvarovat se chybám. Významnou roli hraje…

Čekat na levnější materiál se nevyplatí. Investujte do stavby domu včas

3 týdny 5 dnů ago
Tisková zpráva Wienerberger s.r.o.: Úrokové sazby hypoték sice pomalu klesají, ale cena nemovitostí naopak stoupá. Dávalo by tak smysl se do stavby domu pustit co nejdříve. Vyšší ceny stavebních materiálů, nestabilní ekonomická situace a rostoucí náklady na stavební práce však investory od stavby domu i nadále odrazují. Řada z nich stále doufá, že ceny materiálů klesnou a prostředky financování pro ně budou ještě dostupnější. Predikce trhu však naznačuje pravý opak – cena stavebních…

Evora Design je součástí EKIS

3 týdny 6 dnů ago
Evora CZ oznamuje: S radostí oznamujeme, že jsme se stali Energetickým informačním a konzultačním střediskem (EKIS). Díky tomu budeme moc ještě lépe pomáhat našim klientům prostřednictvím bezplatných konzultací!

Výsledky soutěže Tondach Pálená střecha 2023: Vítězí smysl pro detail a tradice

4 týdny ago
Tisková zpráva Wienerberger s.r.o.: V 19. ročníku soutěže Tondach Pálená střecha byli vyhlášeni vítězové ve třech hlavních kategoriích – Rodinné domy a obytné stavby, Veřejně prospěšné stavby a Historické stavby. Ani letos nechyběla možnost zvolit ze svých řad přihlášenou realizaci a tím si vybrat toho nejlepšího z pokrývačů 2023. Celkem se o cenu ucházelo 187 realizací, z nichž bylo 13 vybráno porotou jako vítězných. Historické stavby dominovaly výjimečně s pěti oceněními, v kategorii…

Pět pohledů odborníků na udržitelnou výstavbu

1 měsíc ago
"Důležitější než technologie je promyšlený návrh budovy." "Místo udržitelnosti tu zasklíváme jako v Dubaji!" "ESG je nástrojem, jak rozhýbat firmy, aby se o udržitelnost začaly zajímat." Tyto myšlenky a další názory jsme mohli slyšet od řečníků 2. panelu s názvem Cesty k bezemisním budovám na 2. ročníku konference REAL ESTATE MARKET: UDRŽITELNÁ VÝSTAVBA JAKO INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOST.

Proč jsme se rozhodli pro pasivní dům?

1 měsíc ago
Stavba vlastního domu je jednou z nejvýznamnějších a zároveň nejzásadnějších investic v životě. Pro mnohé je to splnění dlouho plánovaného snu, který zároveň představuje výzvu plnou rozhodnutí, úvah a spolupráce s odborníky. A právě tato spolupráce se stala pro majitele klíčovým krokem na cestě k vlastnímu dokonalému domovu. V tomto článku se ponoříme do příběhu majitelů, kteří se rozhodli pro stavbu pasivního domu a své sny o moderním, energeticky úsporném obydlí si splnili s firmou…

Rada EU dnes schválila směrnici o energetické náročnosti budov

1 měsíc 1 týden ago
Rada EU dnes schválila finální znění směrnice o energetické náročnosti budov, jejímž cílem je dosažení bezemisního fondu budov v roce 2050. Hlavní teze směrnice byly vyjednány za českého předsednictví, kdy členské státy získaly široké pole působnosti, jak požadavky směrnice naplnit. V následujících dvou letech, tedy v tzv. transpozičním období, bychom měli v Česku aktualizovat národní strategii renovací budov, tak aby se tempo kvalitních celkových renovací zvýšilo třikrát. Musíme si také…

Každé čtvrté dítě trpí špatným ovzduším ve vnitřních prostorách. Řešením jsou zateplené a správně větrané budovy

1 měsíc 2 týdny ago
Tisková zpráva: Revidovaná směrnici o energetické náročnosti budov, která by měla vést k rozsáhlým renovacím veřejných i soukromých budov, přichází v době, kdy odborníci z oblasti zdravotnictví, stavebnictví i školství varují před dopady špatného stavu školních budov i rodinných a bytových domů na zdraví českých dětí.

20. Členské shromáždění

1 měsíc 2 týdny ago
Srdečně Vás zveme na 20. Členské shromáždění Centra pasivního domu, které proběhne 23.05.2024 od 8:30 do 18:00 v EA BUSINESS HOTEL JIHLAVA. Následovat bude společenská akce v prostorách hotelu. Připraven je pro Vás odborně napěchovaný program, ve kterém se dozvíte více například o ESG a cestě k uhlíkově neutrálním budovám z praxe a z pohledu Jana Řežába z JRD, o rezidenční flexibilitě (tj. o tom, jak lze přesouvat spotřebu domácností v čase), jenž bude představena Janem Hiclem ze…

Stává se z udržitelnosti investiční příležitost? Budou za ni Češi ochotní zaplatit, anebo nebudou mít na výběr?

1 měsíc 2 týdny ago
2. ročník konference REAL ESTATE MARKET – UDRŽITELNÁ VÝSTAVBA JAKO INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOST přinesl překvapivé názory a pohledy na zelená města, bezemisní budovy, dřevostavby a uhlíkově neutrální výstavbu. České stavebnictví by se, částečně z nutnosti, mělo ubírat stále zelenější cestou. Jak vidí téma udržitelnosti řečníci nejen z České republiky, ale i ze zahraničí? O těchto a dalších aktuálních tématech diskutovali přední odborníci na březnové konferenci remspace.

CPD na ENERGOfestu 8. 4.– 9. 4. 2024

1 měsíc 3 týdny ago
Rádi bychom Vás pozvali na první odbornou konferenci o komunitní energetice a energetických úsporách, kterou pořádá NS MAS ČR prostřednictvím své Platformy pro komunitní energetiku. Konference a doprovodný program proběhne 8. - 9. dubna 2024 v budově Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze.

10. ročenka PASIVNÍ domy 2024 již vyšla

1 měsíc 4 týdny ago
V Česku ojedinělá ročenka o stavbě a bydlení v pasivních domech a názvem „PASIVNÍ domy 2024" vyšla ve spolupráci s Centrem pasivního domu u příležitosti veletrhu FOR PASIV 2024 už podesáté. Ročenka je užitečným rádcem pro každého, kdo o pasivním domě sní, chystá se jej realizovat nebo už pasivní dům staví, či v něm dokonce nějakou dobu bydlí.

Když dům potřebuje energetický štítek

2 měsíce ago
Říká se mu „energetický štítek“, i když správný termín je průkaz energetické náročnosti budovy. Měl by být k dispozici při prodeji domu nebo třeba při žádosti o dotaci, sledují ho i banky kvůli hypotéce. Ne každý ho má a povinnost se občas obchází. Mluví se o tom, že by ho mohl nahradit „renovační pas“, jehož pořízení by bylo jednodušší.

Evropský parlament schválil směrnici o energetické náročnosti budov EPBD IV

2 měsíce 1 týden ago
Česko potřebuje plán, jak přeměnit budovy na energeticky úsporné. Čtvrtou verzi směrnice o energetické náročnosti budov dnes odhlasoval Evropský parlament. Jedná se o další krok k finálnímu schválení směrnice, na jejímž znění se shodly vlády členských států, Evropská komise a Evropský parlament dne 8. 12. minulého roku. Směrnice popisuje, jak mají členské státy dosáhnout bezemisního fondu budov v roce 2050. To znamená, jak bydlet, pracovat nebo se učit v takových budovách, které mají…

PROPASIV nabízí pracovní místo pro technik juniora

2 měsíce 1 týden ago
Firma PROPASIV: Odborníci na řešení tepelných mostů. Zaměřujeme se na speciální tepelné izolace pro každou stavbu. Baví vás učit se nové věci a chcete mít velmi pestrý pracovní program a současně hledáte místo, kde můžete být kreativní? Přidejte se k nám!
Checked
2 minuty 1 sekunda ago
Rss
Subscribe to Centrum pasivního domu feed