Centrum pasivního domu

NEZÁVISLÁ KALKULAČKA – KATALOG TECHNOLOGIÍ

5 dnů 20 hodin ago
ZAPOJTE BEZPLATNĚ SVÉ PRODUKTY DO NEZÁVISLÉ KALKULAČKY NAŠE KALKULAČKA: Zobrazuje ve výpočtu konkrétní produkty, které odpovídají zadaným parametrům, a odkazuje na výrobce/ dodavatele. Srovnává nezávisle desítky produktů. Umožňuje volit a vyhodnocovat různé zdroje energie, technologie řízeného větrání a jejich kombinace. Vyhodnocuje pořizovací vs. provozní náklady vč. doby návratnosti. Je na webu Centra pasivního domu, který ročně navštíví přes 1 milion…

Aktuální projekty

5 dnů 22 hodiny ago
Informace pro Členy CPD Co děláme pro Vás a s Vámi? Na čem s námi můžete spolupracovat? Nabízíme Vám celou řadu exkluzivních výhod!

Kaskádovitý pasivní dům

1 týden 2 dny ago
Představujeme práci našeho člena LUCERN dřevostavby. Dům, který se přizpůsobil složitému pozemku i učení feng-šuej a majitelé si život v něm nemohou vynachválit.

Dny otevřených dveří Dům pod vinnou révou - již 23. 6. 2020

2 týdny 5 dnů ago
Plánujete stavbu domu, rozhodujete se mezi zděným domem či dřevostavbou nebo zvažujete stavbu pasivního domu a máte spoustu dotazů? Chcete bydlet zdravě? Pak je toto ta správná akce právě pro Vás. Na místě Vás budou čekat přední odborníci z řad projektantů a realizační společnosti, kteří Vás výstavbou provedou a zodpoví vám Vaše otázky.

E-shop Evora CZ spuštěn!

1 měsíc ago
Od 1.6.2020 spustil náš člen EVORA nový e-shop. Těšit se můžete primárně na produkty značek Pichler, HomEvap, Climecon, které výhradně zastupujeme v České a Slovenské republice. Dále na kompletní nabídku filtrů k jednotkám Pichler a další.

Bezplatné odborné poradenství EKIS

1 měsíc 1 týden ago
Plánujete stavět či rekonstruovat? Přemýšlíte, jak ušetřit za energie? Jaké zvolit technologie? Máte před sebou projekt a chcete si být jisti, že je navržen správně? Využijte naše bezplatné poradenství a 15 let zkušeností!

Třetí číslo časopisu DŘEVO&stavby roku 2020 je již v prodeji.

1 měsíc 2 týdny ago
Pro letní pohodu jsme pro vás opět připravili bohatý obsah ze světa moderních dřevostaveb, příběhy a zkušenosti stavebníků, pokračování seriálů o stavbě a zařizování interiéru dřevostaveb, inspirace z domova i zahraničí, krásné fotografie domů, tipy na projekty nejen pasivních dřevostaveb, a mnoho dalších užitečných informací pro stavbu Vaší nové dřevostavby.

Příprava studentů pro praxi v oblasti udržitelných budov

1 měsíc 2 týdny ago
INTERREG SK-CZ https://www.sk-cz.eu Termín realizace: 11/2020-04/2021 Projektový manažer: Ing. Zdenka Černá/ zdenka.cerna@pasivnidomy.cz PODPOŘENÁ ÚZEMÍ ČR – Jihomoravský kraj, Moravskoslezský a Zlínský kraj SR – Trenčínský kraj, Trnavský kraj, Žilinský kraj a mimo oprávněné území Bratislava Cíle projektu Zvýšení odborné připravenosti a motivace studentů SŠ a VŠ pro práci v oblasti udržitelných…

Co je pasivní dům?

1 měsíc 3 týdny ago
Sníte o bydlení v prostorném komfortním domě, ve kterém můžete aktivně pracovat, bavit se s přáteli, hrát si s dětmi nebo jen tak odpočívat? Kde neplatíte horentní sumy za energie a přitom dýcháte vždy čerstvý vzduch? Představujeme vám osvědčený koncept pasivního domu!

Architektura pasivního domu

1 měsíc 3 týdny ago
Kvalitní architektonický návrh je základem každé pasivní stavby. Pečlivá příprava umožní ušetřit spoustu energie, a navrhnout každý dům tak, aby se v něm dobře žilo bez zbytečných investic do drahých technických zařízení. Na co by návrh neměl zapomenout?

Izolace

1 měsíc 3 týdny ago
Bez kvalitní tepelné izolace se pasivní dům neobejde. U domů s minimální spotřebou energie musíte používat izolace o dostatečných tloušťkách a dbát na detaily, které se běžně pomíjí. Jaké materiály a způsoby zateplení jsou pro pasivní domy nejvhodnější?

Okna a dveře

1 měsíc 3 týdny ago
Velkou předností pasivního domu je teplotní komfort, který poskytuje. Vděčí za to i oknům, jejichž kvalitní rámy a zasklení udržují uvnitř vysokou povrchovou teplotu a ani při větších rozměrech nejsou zdrojem chladu jako běžná okna.

Větrání (a vytápění)

1 měsíc 3 týdny ago
Zateplený a dokonale utěsněný dům potřebuje dobře vyřešený systém větrání. Pasivní domy proto využívají automatizovaný systém větrání s rekuperací tepla. Díky němu nedochází k tepelným ztrátám a navíc je v interiéru vždy čerstvý vzduch. 

Úsporné zdroje energie (pro vytápění a chlazení)

1 měsíc 3 týdny ago
České domácnosti spotřebují až 70 % veškeré energie na vytápění bytů a domů. U pasivního domu se náklady výrazně snižují. Ne každý zdroj se ale pro potřeby pasivních domů hodí. Jaké způsoby vytápění jsou nejvhodnější a jak spočítáte potřebný výkon? 
Checked
12 hodin 1 minuta ago
Rss
Subscribe to Centrum pasivního domu feed