Centrum pasivního domu

Jak a proč je důležité větrání

1 týden 2 dny ago
Praktické informace firmy DAFE-PLAST u Jihlavy: Současná okna versus minulost. Okna perfektně těsní a je to dobře? Větrejte - jen tak si udržíte imunitu. Systém, který větrá sám a nestojí moc peněz...

Expanze Lindabu v ČR

2 týdny 2 dny ago
Veškeré služby obchodních jednotek pro český trh Lindab Profil a Lindab Vzduchotechnika a část výroby se přesouvá do nových prostor nedaleko nynějšího areálu v Praze-Ruzyni.

Evropská komise volá po dvojnásobném zrychlení renovace budov. Pro Česko je to příležitost

2 týdny 3 dny ago
Evropská komise dnes zveřejnila balíček opatření pro zrychlení a zkvalitnění renovace budov, tzv. renovační vlnu 1) . Tento návrh je v souladu s doporučeními Šance pro budovy. Potřebné investice ve výši 600 mld. Kč do roku 2030 by měl z jedné třetiny pokrýt stát ve svých programech. Důležité bude zjednodušit administrativní pravidla čerpání fondů, které nám EU pro pokrytí závazku nabízí. 

Přerušení tepelných mostů pomocí Schöck Isokorb

3 týdny 5 dnů ago
Prvek Schöck Isokorb zaručuje spolehlivé termické přerušení tepelného mostu u balkónů, markýz, atik a parapetů. Nabízí účinná řešení pro ocelové i dřevěné konstrukce, které splňují nejrůznější požadavky z hlediska stavebně-fyzikálního, statického i konstrukčního. Osvědčený systém se úspěšně používá již 30 let.

Bezplatné odborné poradenství EKIS

1 měsíc ago
Plánujete stavět či rekonstruovat? Přemýšlíte, jak ušetřit za energie? Jaké zvolit technologie? Máte před sebou projekt a chcete si být jisti, že je navržen správně? Jsme tu pro vás! Využijte naše bezplatné poradenství a 15 let zkušeností!

Přestavba objektu litoměřických kasáren na startovací byty v Litoměřicích

1 měsíc 1 týden ago
V rozmezí 2017 - 2020 se měl v Litoměřicích proměnit objekt bývalých kasáren na startovací byty. Jde o unikátní projekt obytné budovy v aktivním energetickém standardu - první stavbu svého druhu v České republice. Což by znamenalo pro obyvatele těchto bytů značné snížení provozních nákladů. O tom, že by objekt byl šetrný k přírodě, není pochyb.

Wienerberger vítězem v soutěži Nejlepší výrobce stavebnin roku 2019

1 měsíc 1 týden ago
V rámci třináctého ročníku soutěže Nejlepší výrobce stavebnin roku 2019 získala společnost Wienerberger cenu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR. Vyhlášení nejlepších výrobců stavebních hmot a materiálů v České republice se konalo dne 24. 9. 2020 v budově Ministerstva průmyslu a obchodu ČR v Petschkově paláci v Praze. 

Židlochovická čtvrť budoucnosti hledá své architekty. pro Chytré Líchy navrhnou budovy i venkovní prostranství

1 měsíc 1 týden ago
Propojená s krajinou i starou zástavbou, otevřená komunitnímu životu či moderním technologiím a environmentálně citlivá. Taková má být nová čtvrť Chytré Líchy, která v Židlochovicích na Brněnsku vyroste v příštích letech. Obec v pátek vyhlásila výběrové řízení na nejlepší urbanisticko – architektonický návrh, cílí přitom na tuzemskou architektonickou špičku. Ta by měla připravit návrhy, ve kterých bude čtvrť citlivě začleněna do města i krajiny, současně ale naplní odvážná…

Dny otevřených dveří v pasivních domech

1 měsíc 2 týdny ago
Kdy: Plánovaný víkend 6. až 8. listopadu s ohledem na bezpečí majitelů i návštěvníků přesouváme do roku 2021. Těšit se ale můžete na foto návštěvy a video prohlídky pasivních domů, které pro vás připravujeme! Sledujte náš facebook. POZOR!! Besedy „Jak postavit zdravý dům od základů a nezbláznit se" budou!! Udělejte si čas na báječné ON-LINE setkání u vás doma. Chci se přihlásit   Nestihnete besedu? Pak právě pro vás máme e-book "ZDRAVÝ DŮM OD ZÁKLADŮ". …

Jednoduše perfektní čidla kvality vzduchu

1 měsíc 2 týdny ago
Lidé už mají v podvědomí oxid uhličitý (CO2), přesněji to, že když je jeho koncentrace vysoká, tak je to škodlivé a je potřeba větrat. Koncentrace oxidu uhličtého (CO2) je velmi dobrý indikátor vydýchaného vzduchu, i když sám není tím hlavním znečišťovatelem - jak se dočtete v článku CO2 není hlavní znečišťovatel vzduchu. Spolehlivým ukazatelem nízké kvality vzduchu je pouze v případě, že vzduch znečišťují primárně lidé svým dýcháním v uzavřeném prostoru. Jak řešit větrání v…
Checked
12 hodin 1 minuta ago
Rss
Subscribe to Centrum pasivního domu feed