Centrum pasivního domu

GRATULUJEME VÍTĚZI!

6 dnů 5 hodin ago
Cenu veřejnosti v soutěži Pasivní dům 2017 získal s 843 hlasy dům Acer Campestre. Součástí hlasování byla soutěž pro hlasující, kteří tipovali, kolik hlasů získá vítězný dům. Číslo správně uhodlo neuvěřitelných 5 hlasujících, ocenění byli vybráni podle doby, kdy potvrdili své hlasování odkazem v emailu. Výhercem mobilního telefonu Huawei P10 Lite se stal pan Vít ze Strakonic. Tímto mu znovu blahopřejeme.

Zakladatel Centra pasivního domu předal žezlo novému řediteli

1 týden 4 dny ago
Centrum pasivního domu má od února 2018 nové vedení. Dosavadního ředitele centra Jana Bártu (40) střídá ve funkci Tomáš Vanický (40). Navázat chce na svého předchůdce a pokračovat v propagaci komfortních, zdravých a energeticky úsporných budov. Podporovat stavby s nízkou spotřebou energie a vzdělávání veřejnosti. Rád by posunul vysoko nastavenou laťku a dál inspiroval odbornou i laickou veřejnost v oblasti ekologického stavebnictví.

Soutěž Pasivní dům 2017 zná své vítěze

1 týden 6 dnů ago
Třetí ročník soutěžní přehlídky o nejlepší pasivní dům je ve finále a zná své vítěze. Všechny oceněné domy jsou úsporné, nezaměnitelné. Jejich stavba nebo rekonstrukce byly promyšlené, proběhly šetrně k přírodě. Dnes tyto budovy podporují zdraví svých obyvatel a šetří jejich peněženky.

KMB SENDWIX - ideální materiál pro pasivní dům

1 týden 6 dnů ago
V případě výstavby pasivního domu se rapidně zvyšují nároky na konstrukční systém. Variant, jak postavit dokonale izolovaný dům, je bezpočet. Významným ulehčením cesty k naplnění náročných požadavků na výstavbu EPD je využití komplexního stavebního systému od jednoho výrobce. Takový přístup nejen, že umožňuje využít osvědčené a praxí ověřené kombinace jednotlivých prvků, ale snižuje i možnost chybovat při realizaci.

HAIDY získala hlavní cenu v soutěži ČEEP 2016 za projekt pasivní školy v Kněžmostě

2 týdny 4 dny ago
V úterý 21. listopadu 2017 proběhlo na ČVUT slavnostní předání titulů a dalších ocenění v 15. ročníku celostátní soutěže Český energetický a ekologický projekt, stavba a inovace roku 2016. Vyhlášení vítězů již tradičně proběhlo za účasti zástupců PSP ČR, vlády, vypisovatelů, významných osobností oboru a médií. Titul v kategorii A – stavby a budovy získala společnost HAIDY za přestavbu základní školy v Kněžmostě.

Teplo z obnovitelných domů pro váš dům

2 týdny 6 dnů ago
Moderní otopný systém kombinuje teplo z více zdrojů energie a především využívá i teplo z obnovitelných zdrojů energie. K vytápění i ohřevu vody je výhodné využívat tepelné čerpadlo nebo teplovodní krbovou vložku v kombinaci se solárním systémem, který ve slunných dnech získává energii pro váš dům zdarma. Teplo ze slunce či dřeva se ukládá pro pozdější využití v akumulační nádrži a celý systém řídí inteligentní regulace tak, aby pracoval co nejefektivněji a nejúsporněji. Teplotu v domě…

ASTING na FORPASIV opět s MAXPLUS (aku). Nově včetně unikátního systému maloformátového plastového bednění

3 týdny ago
Od roku 2005 navrhují a realizují pouze na principu pasivního standardu. Mají řadu prestižních ocenění. Opakovaně Český energetický a ekologický projekt roku, Zlatá medaile IBF Brno a Grand Prix při For Arch Praha za systémy MAXPLUS aku. ASTING je partnerem mezinárodní konference Centra pasivního domu 2018, Účastní se soutěže GRAND PRIX.

Systém stavebních komponentů Ytong - snadná cesta k pasivnímu bydlení

4 týdny ago
Systém stavebních pórobetonových komponentů Ytong je bez nadsázky kompletní a pohodlné řešení od projektu po celý životní cyklus stavby. Navíc jeho výrobce poskytuje odborné poradenství a řadu služeb, které zjednoduší práci při projektu i výstavbě. S realizacemi pasivních domů mají u Ytongu již více než deset let zkušeností a nabízí několik efektivních řešení, včetně jednovrstvého zdění bez zateplování. Díky svým unikátním vlastnostem vykazuje tento materiál opakovaně vynikající výsledky v…

Hlasování v soutěži Pasivní dům 2017 je v plném proudu. Hlasujte a vyhrajte!

4 týdny 2 dny ago
Pasivní domy jsou nejmodernější stavby současnosti. Jsou kvalitní, ekologické a zdravé pro své obyvatele. V Česku se jich každoročně postaví stovky, stejně jako energeticky úsporných budov. Jenže, které z nich, jsou nejlepší? Pomozte nám je najít! Od pondělí 8. ledna 2018 můžete hlasovat pro Vámi vybrané 3 domy z celkem 44 soutěžních budov, které splnily podmínky pro účast v soutěži, a vyhrát hodnotné ceny.

Vyšlo nové číslo časopisu Energeticky soběstačné budovy

1 měsíc ago
Přinášíme vám aktualizované vydání časopisu Energeticky soběstačné budovy. Tentokrát jsou hlavním tématem stínění jako zdroj obnovitelné energie. Vhodně zvolené stínicí prvky brání nejen nadměrnému oslunění, ale mohou být i zdrojem energie. Zajímavých článků ale najdete samozřejmě mnohem více. Počtěte si.

Pozvánka na Mezinárodní konferenci Centra pasivního domu 2018

1 měsíc 1 týden ago
Dovolujeme si Vás pozvat na již 13. ročník Mezinárodní konference Centra pasivního domu 2018 s podtitulem INOVACE PRO NULOVÉ BUDOVY. Konference se uskuteční v rámci veletrhu FOR PASIV 2018 ve čtvrtek 8. února 2018 v kongresovém sálu areálu PVA EXPO Praha v Letňanech. Cílem konference je přinést informace o nových a připravovaných inovativních postupech, řešeních, výrobcích a materiálech a jejich použití v budovách s téměř nulovou spotřebou energie…

Mámo, táto - pojďme bydlet zdravě!

1 měsíc 2 týdny ago
Ve školách není vhodné prostředí pro výuku, děti trápí vydýchaný vzduch, jsou unavené a hůře se učí. A proto se nyní základní školy mohou zapojit do vzdělávacího programu zaměřeného na zdravý vzduch ve školách a energeticky šetrné bydlení.
Zaškrtnuto
24 minuty 22 sekundy ago
Rss
Subscribe to Centrum pasivního domu feed