Centrum pasivního domu

Trendy a inspirace udržitelné výstavby z Rakouska pohledem členů Centra pasivního domu

1 týden 6 dnů ago
Členská základna Centra pasivního domu (CPD) se sešla na pracovním setkání, na kterém se kromě jiného hodnotily trendy a výsledky v oblasti pasivní výstavby za uplynulý rok. Diskutovala se nová témata, projekty a směřování oboru vysoce úsporných budov. Podle nové studie Mezinárodní energetické agentury se budovy stanou klíčovým prvkem při přechodu k čisté energetice a snížení globálních emisí. Při výstavbě vysoce úsporných budov a kvalitní renovaci stávajících budov lze dosáhnout snížení…

DNY PASIVNÍCH DOMŮ LETOS I V LÉTĚ

3 týdny 1 den ago
Zdravý, kvalitní a příjemný domov? To vše může splnit pasivní dům. Chcete podpořit výstavbu domů, které jsou nejen komfortní a ekonomické pro své obyvatele, ale i přátelské k přírodě? Pak přihlaste svůj dům do Dní pasivních domů 7. – 9. 6. 2019 a podělte se s návštěvníky o své zkušenosti s bydlením v pasivním domě.

ISOVER vyhlásil vítězné týmy studentské soutěže

3 týdny 6 dnů ago
ISOVER vyhlásil vítězné týmy dalšího ročníku národního kola studentské soutěže v návrhu Multi-Komfortního domu. Studenti, kteří se umístili na prvních třech místech, získali kromě finanční odměny 40 000 Kč, 30 000 Kč a 20 000 Kč i možnost reprezentovat ČR na mezinárodním finále, které se bude konat v červnu v italském Milanu.

Pozvánka na seminář „Rekonstrukce a revitalizace škol v Libereckém kraji - II“,

4 týdny ago
na kterém budou představeny realizace provedené v ČR dle zásad energeticky úsporné výstavby. Hlavním tématem bude provedení energeticky úsporných opatření, vč. představení funkčního systému řízeného větrání se zpětným ziskem tepla, v budově z roku 1863, ve které sídlí Obchodní akademie Česká Lípa. Řízená výměna vzduchu v učebnách, chodbách a na WC je řešena zcela netradičně a realizace nemá srovnání nejen v rámci ČR.

Stvořte si svůj svět za sedm dní

4 týdny ago
Sedm. Číslo, které v hovorové řeči často komolíme, vyslovíme ho dříve „než by řekl švec“, ale v našich životech hraje mnohem větší roli, než si sami mnohdy uvědomujeme. Vždyť i podle Bible stvořil Bůh Zemi za 7 dní, máme 7 divů světa, 7 kontinentů, 7 dní v týdnu, mluvíme o 7 barvách duhy. Všude okolo nás hraje sedmička hlavní roli. Řada lidí ji vnímá jako magické číslo. V 10. století bylo tehdy známo 7 planet (Měsíc, Merkur, Venuše, Slunce, Mars, Jupiter, Saturn) a ty byly propojeny vždy s…

Zdravé domy ušetří energie, poskytnou i příjemné prostředí k bydlení

1 měsíc 1 týden ago
(zdroj: Novinky.cz)Není v současnosti neobvyklé bavit se o tzv. zdraví domů. Obvykle se tím míní jejich technický stav. Existuje ovšem ještě jiný způsob výkladu tohoto spojení. Někdy se tím rozumí jejich kvalita z hlediska trvalé udržitelnosti. Tedy jejich vliv na životní prostředí a na zdraví jejich obyvatel. Protože ten může být také zdravý, či nezdravý.

Investice do pasivního domu se vyplatí

1 měsíc 1 týden ago
(zdroj:Ihned.cz) Investice do pasivního domu se vyplatí Pasivní domy jsou oblíbeným tématem posledních let. Představa domu, který závislost na energii redukuje na minimum, je velmi lákavá. Člověk ušetří tisíce korun a ještě něco udělá pro životní prostředí. Ale jsou taková očekávání opravdu reálná?

Konference pasivních domů Heidelberg 2019

1 měsíc 1 týden ago
Kromě tradičního konferenčního programu odborných přednášek a doprovodných výstav se letos můžete těšit i praktické workshopy, nové formáty, exkurze a inovace. Konference Pasivní dům „Dosáhněte lepších budov!“ je vynikající příležitost se dozvědět mnoho zajímavých věcí. A to vše v jednom z nejkrásnějších měst v Německu! Zaregistrujte se nyní a přidejte se. Až do 11.dubna zlevněné vstupné.

Náš rodinný dům formovalo slunce

1 měsíc 2 týdny ago
Dubnové vydání časopisu Respekt se věnuje výsledkům soutěže Pasivní dům 2018, výhodám a nákladnosti investic do pasivního bydlení a zhodnocení možností výstavby pasivních domů. Najdete v něm rozhovor s architektem Martinem Krčem z firmy Vize Ateliér, který navrhoval projekt pasivního domu ve Františkových Lázních. Tento dům získal první místo v kategorii Zelená novostavba v prestižní soutěži Pasivní dům 2018. Porota u tohoto domu ocenila zejména hmotově čisté řešení a moderní výraz domu s…
Checked
6 hodin 2 minuty ago
Rss
Subscribe to Centrum pasivního domu feed