TZB-info

Více zeleně nejen v Praze?

7 hodin 54 minuty ago
Ve dnech 30–31. 8. 2022 došlo k prvním instalacím konstrukcí pro popínavé rostliny AS-POUSTR Singapur na veřejném prostranství městské zástavby Prahy 6-Dejvice.

Promyslete svou koupelnu do těch nejmenších detailů

7 hodin 54 minuty ago
Od podomítkových modulů schovaných za stěnou, přes vany, sprchové kouty a umyvadla, až po zdánlivě malý, ale velmi důležitý detail, jakým jsou baterie. Realizace nové koupelny nebo rekonstrukce té stávající s sebou přináší celou řadu důležitých rozhodnutí. Co vše je potřeba zvážit a jak vypadá kompletní řešení pro koupelnu poradí značka Jika.

Moderní plynové kotelny Bosch pro Teplárny Brno

7 hodin 54 minuty ago
Mezi největší projekty Průmyslových kotlů Bosch za polední dobu bezpochyby patří dvě nové kotelny pro Teplárny Brno a.s. Úspěšně byly realizovány dodávky nových kotlů do provozu na dvou místech v Brně, a to na Červeném Mlýně a na Špitálce.

Prostorové jednotky firmy Belimo

1 den 7 hodin ago
Společnost Belimo rozšiřuje svůj sortiment čidel o novou produktovou řadu pokojových jednotek, které budou uváděny na trh v průběhu několika příštích let. Je to poprvé, co společnost Belimo pronikne do viditelné oblasti v budovách s tak rozsáhlou produktovou řadou. První výrobky nové řady zahrnují aktivní a pasivní čidla a pasivní pokojové ovládací jednotky.

Nové slínkové silo za 350 miliónů Kč přinese výhody cementárně i jejímu okolí

1 den 7 hodin ago
Lafarge Cement zahájil v areálu závodu v Čížkovicích výstavbu nového slínkové sila. Zařízení na uskladnění slínku má pojmout až 50 000 tun této základní suroviny pro výrobu cementu. Cílem je zcela zamezit jeho venkovnímu skladování a tím eliminovat činnosti, které jsou zdrojem prašnosti a přispět tak ke zlepšení životního prostředí našeho nejbližšího okolí. Jedná se o rozměrově velikou stavbu, průměr sila má činit 32 metrů a celková výška bude 65 metrů.

O jaké příspěvky můžete žádat, innogy od listopadu zvyšuje cenu plynu, úspěšní a neúspěšní obchodníci podle počtu přípojek

1 den 7 hodin ago
Energetická krize vyčerpá finanční úspory mnoha domácnostem. Jak může stát mimo úsporného tarifu a zastropování ještě pomoci? Ceny plynu pro domácnosti nadále rostou. Prvním dodavatelem, který oznámil zvýšení cen základního ceníku, je innogy. Počet změn dodavatelů sice klesá, ale i tak jsou úspěšnější a méně úspěšní obchodníci. Jak si vede ten váš?

Energeticky úsporná řešení na míru

1 den 7 hodin ago
Současná hospodářská situace a prudký nárust cen energií zvýšily povědomí a poptávku po energeticky úsporných řešeních. V oblasti energeticky účinných řešení čerpadel a systémů je společnost Wilo lídrem trhu.

Připravte se na zdražování ještě dnes

1 den 7 hodin ago
Zdražování. To na nás vyskakuje ze všech stran. Nejenže to vidíme, ale hlavně pociťujeme ve svých peněženkách a rodinných rozpočtech. Nikdo neví, kam až se ceny vyšplhají, a proto je nejvyšší čas přemýšlet, jak zabránit velkým měsíčním výdajům.

Okamžitá úspora energie s aplikací ViCare

1 den 7 hodin ago
Neexistuje jiná možnost než přejít z plynu a oleje na obnovitelné energie, aby se zastavila změna klimatu a vyvázali jsme se ze závislosti na drahých fosilních energetických nosičích. Pro vyhřívání budov je k dispozici mnoho osvědčených řešení. Kdo však nemůže už zítra ve svém domě nainstalovat tepelné čerpadlo nebo peletový kotel, pro toho již nyní existují velmi inteligentní řešení s aplikací ViCare, díky nimž se výrazně sníží vyúčtování nákladů na vytápění.

Rezidence Preslova využila izolaci SuperFOIL

2 dny 7 hodin ago
Rezidence Preslova – klenot v srdci Ostravy. Skvělá adresa u městského parku Komenského sady, kde je k dispozici zázemí pro sportovce, rodiče s dětmi i domácí mazlíčky. Jedná se o jednu z nejluxusnějších lokalit v centru Ostravy.

Nedestruktivní měření tloušťky betonu ultrazvukovou odrazovou metodou

3 dny 7 hodin ago
Ultrazvuková odrazová metoda známá ve světě pod názvem pulse echo je velmi perspektivní metodou určenou zejména pro diagnostiku masivních konstrukcí a konstrukcí přístupných pouze z jedné strany. Příspěvek se zaměřil zejména na zjišťování tloušťky betonových konstrukcí a průmyslových podlah.
Checked
1 hodina 52 minuty ago
TZB-info
portál pro stavebnictví, úspory energií a technická zařízení budov - aktuální informace z oborů vytápění, větrání a klimatizace, voda a kanalizace, obnovitelná energie, výtahy, elektrotechnika
Subscribe to TZB-info feed