Centrum pasivního domu

Nízkopříjmové domácnosti mohou získat až 250 tisíc na zateplení z programu Nová zelená úsporám Light

2 týdny 6 dnů ago
Zástupci Ministerstva životního prostředí společně se Státním fondem životního prostředí dnes představili změny v programu Nová zelená úsporám. Nově mohou nízkopříjmové domácnosti získat z dotačního podtitulu Nová zelená úsporám Light až 250 tisíc korun na zateplení svého domu. Do této doby bylo nutné k získání podobně vysoké dotace kombinovat zateplení s investicí do zařízení na ohřev vody. Na podporu z Nové zelené úsporám Light už také nedosáhne senior, který vlastní další nemovitost…

Cesta k bezemisním budovám

1 měsíc ago
Budovy v Evropské unii jsou zodpovědné za 40 % spotřeby energie a 36 % emisí skleníkových plynů. Velká část z nich je stále poháněna fosilními palivy, což je potřebné změnit tak, aby se Evropa mohla stát v roce 2050 klimaticky neutrální.

Zdravé bydlení JRD nyní i k pronájmu

1 měsíc 1 týden ago
Zpráva člena CPD: V rámci aktuálně dokončovaného projektu Vital Kamýk došlo k předání 20 nájemních bytů. Byty převzala společnost UlovDomov.cz, která zajistí jejich pronájem prostřednictvím své prémiové služby Ideální nájemce.  

Pozvánka na květnovou konferenci H2 HEATING 2024

1 měsíc 1 týden ago
BUDEME TOPIT VODÍKEM? JE VODÍK BEZPEČNÝ? MŮŽE BÝT VODÍK CESTOU K DOSAŽENÍ UDRŽITELNOSTI A SOBĚSTATEČNOSTI V ENERGETICE BUDOV? Pokud hledáte odpovědi a chcete si na tuto problematiku utvořit svůj vlastní názor, rádi vás přivítáme na druhém ročníku konference H2 HEATING, která proběhne 30. května 2024 od 9:00 hod. ve wellness hotelu STEP v Praze.  

Dům je jako ekosystém, je třeba ho stavět komplexně

1 měsíc 2 týdny ago
Tisková zpráva Wienerberger s.r.o.: Stavba domu je jako skládačka. Vše musí perfektně zapadnout, aby stavba co nejlépe fungovala, od stability konstrukce až po ekonomiku bydlení. Je důležité neuvažovat nad kroky zvlášť, ale celistvě. Investoři často staví svůj dům pouze jednou v životě, a tak snadno na některé kroky zapomenou či si neuvědomí jejich návaznost. Od toho jsou tu potom služby architektů a projektantů, kteří jim pomohou mít vše pohromadě a vyvarovat se chybám. Významnou roli hraje…

Čekat na levnější materiál se nevyplatí. Investujte do stavby domu včas

1 měsíc 3 týdny ago
Tisková zpráva Wienerberger s.r.o.: Úrokové sazby hypoték sice pomalu klesají, ale cena nemovitostí naopak stoupá. Dávalo by tak smysl se do stavby domu pustit co nejdříve. Vyšší ceny stavebních materiálů, nestabilní ekonomická situace a rostoucí náklady na stavební práce však investory od stavby domu i nadále odrazují. Řada z nich stále doufá, že ceny materiálů klesnou a prostředky financování pro ně budou ještě dostupnější. Predikce trhu však naznačuje pravý opak – cena stavebních…

Evora Design je součástí EKIS

1 měsíc 3 týdny ago
Evora CZ oznamuje: S radostí oznamujeme, že jsme se stali Energetickým informačním a konzultačním střediskem (EKIS). Díky tomu budeme moc ještě lépe pomáhat našim klientům prostřednictvím bezplatných konzultací!

Výsledky soutěže Tondach Pálená střecha 2023: Vítězí smysl pro detail a tradice

1 měsíc 3 týdny ago
Tisková zpráva Wienerberger s.r.o.: V 19. ročníku soutěže Tondach Pálená střecha byli vyhlášeni vítězové ve třech hlavních kategoriích – Rodinné domy a obytné stavby, Veřejně prospěšné stavby a Historické stavby. Ani letos nechyběla možnost zvolit ze svých řad přihlášenou realizaci a tím si vybrat toho nejlepšího z pokrývačů 2023. Celkem se o cenu ucházelo 187 realizací, z nichž bylo 13 vybráno porotou jako vítězných. Historické stavby dominovaly výjimečně s pěti oceněními, v kategorii…

Pět pohledů odborníků na udržitelnou výstavbu

2 měsíce ago
"Důležitější než technologie je promyšlený návrh budovy." "Místo udržitelnosti tu zasklíváme jako v Dubaji!" "ESG je nástrojem, jak rozhýbat firmy, aby se o udržitelnost začaly zajímat." Tyto myšlenky a další názory jsme mohli slyšet od řečníků 2. panelu s názvem Cesty k bezemisním budovám na 2. ročníku konference REAL ESTATE MARKET: UDRŽITELNÁ VÝSTAVBA JAKO INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOST.

Proč jsme se rozhodli pro pasivní dům?

2 měsíce ago
Stavba vlastního domu je jednou z nejvýznamnějších a zároveň nejzásadnějších investic v životě. Pro mnohé je to splnění dlouho plánovaného snu, který zároveň představuje výzvu plnou rozhodnutí, úvah a spolupráce s odborníky. A právě tato spolupráce se stala pro majitele klíčovým krokem na cestě k vlastnímu dokonalému domovu.  

Rada EU dnes schválila směrnici o energetické náročnosti budov

2 měsíce 1 týden ago
Rada EU dnes schválila finální znění směrnice o energetické náročnosti budov, jejímž cílem je dosažení bezemisního fondu budov v roce 2050. Hlavní teze směrnice byly vyjednány za českého předsednictví, kdy členské státy získaly široké pole působnosti, jak požadavky směrnice naplnit. V následujících dvou letech, tedy v tzv. transpozičním období, bychom měli v Česku aktualizovat národní strategii renovací budov, tak aby se tempo kvalitních celkových renovací zvýšilo třikrát. Musíme si také…

Každé čtvrté dítě trpí špatným ovzduším ve vnitřních prostorách. Řešením jsou zateplené a správně větrané budovy

2 měsíce 2 týdny ago
Tisková zpráva: Revidovaná směrnici o energetické náročnosti budov, která by měla vést k rozsáhlým renovacím veřejných i soukromých budov, přichází v době, kdy odborníci z oblasti zdravotnictví, stavebnictví i školství varují před dopady špatného stavu školních budov i rodinných a bytových domů na zdraví českých dětí.

20. Členské shromáždění

2 měsíce 2 týdny ago
20. Členské shromáždění CPD 2024 je za námi a jménem kanceláře a Rady CPD děkujeme všem členům za účast a zapojení se do diskusí. Vašeho zájmu si velmi vážíme!  Vše podstatné naleznete v odkazech níže.   Program Prezentace BLOK 1 CPD a udržitelné budovy, uhlíková stopa budov/dekarbonizace budov Jan Růžička Role CPD v připravované legislativě a v programu Nová zelená úsporám Michal…

Stává se z udržitelnosti investiční příležitost? Budou za ni Češi ochotní zaplatit, anebo nebudou mít na výběr?

2 měsíce 2 týdny ago
2. ročník konference REAL ESTATE MARKET – UDRŽITELNÁ VÝSTAVBA JAKO INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOST přinesl překvapivé názory a pohledy na zelená města, bezemisní budovy, dřevostavby a uhlíkově neutrální výstavbu. České stavebnictví by se, částečně z nutnosti, mělo ubírat stále zelenější cestou. Jak vidí téma udržitelnosti řečníci nejen z České republiky, ale i ze zahraničí? O těchto a dalších aktuálních tématech diskutovali přední odborníci na březnové konferenci remspace.

CPD na ENERGOfestu 8. 4.– 9. 4. 2024

2 měsíce 3 týdny ago
Rádi bychom Vás pozvali na první odbornou konferenci o komunitní energetice a energetických úsporách, kterou pořádá NS MAS ČR prostřednictvím své Platformy pro komunitní energetiku. Konference a doprovodný program proběhne 8. - 9. dubna 2024 v budově Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze.

10. ročenka PASIVNÍ domy 2024 již vyšla

2 měsíce 4 týdny ago
V Česku ojedinělá ročenka o stavbě a bydlení v pasivních domech a názvem „PASIVNÍ domy 2024" vyšla ve spolupráci s Centrem pasivního domu u příležitosti veletrhu FOR PASIV 2024 už podesáté. Ročenka je užitečným rádcem pro každého, kdo o pasivním domě sní, chystá se jej realizovat nebo už pasivní dům staví, či v něm dokonce nějakou dobu bydlí.
Checked
32 minuty 57 sekund ago
Rss
Subscribe to Centrum pasivního domu feed