Centrum pasivního domu

NAVŠTIVTE PORADENSKÉ CENTRUM CPD A DOPROVODNÝ PROGRAM NA STAVEBNÍM VELETRHU BRNO

3 dny 8 hodin ago
Zveme Vás do Poradenského centra CPD i na bohatý doprovodný program Příběhy pasivních domů v rámci Stavebního veletrhu Brno. Veletrh proběhne 27. 2. - 2. 3. 2019 na výstavišti BVV v Brně. Odborní poradci CPD poradí všem zájemcům s technickým řešením i možností financování přípravy a realizace vlastního projektu. Využijte bezplatné konzultace nebo načerpejte inspiraci. Najdete nás po celou dobu konání Stavebního veletrhu v pavilonu P, číslo stánku 52.

Nabídka pasivní prezentace na Stavetním veletrhu Brno

4 dny 6 hodin ago
Vážení členové Centra pasivního domu! I na Stavebním veletrhu Brno 27. 2. – 2. 3. 2019 bude mít CPD vyhledávané Poradenské centrum a oblíbený doprovodný program Příběhy pasivních domů. Chcete i Vy oslovit co nejvíce návštěvníků tohoto veletrhu a nabídnout jim své produkty a služby? Využijte možnosti Vaší prezentace v Poradenském centru CPD. Nabízíme Vám tyto formáty prezentace:

Podíl nových pasivních domů v ČR loni zůstal na šesti procentech

1 týden 1 den ago
(zdroj: iMateriály) Podíl nových pasivních domů, tedy domů s velmi nízkou potřebou energie, loni zůstal na šesti procentech z celkového počtu nově postavených rodinných domů. Byla jich dokončena více než tisícovka. Celkový počet pasivních domů dosáhl přes 6000. ČTK to sdělil ředitel Centra pasivního domu Tomáš Vanický. Podle Českého statistického úřadu bylo v Česku loni dokončeno 19 156 rodinných domů.

Vítězné zelené novostavby a zelené rekonstrukce soutěže PASIVNÍ DŮM 2018

1 týden 4 dny ago
Ve čtvrtém ročníku soutěže PASIVNÍ DŮM byly dne 7. února 2019 vyhlášeny vítězné moderní energeticky úsporné budovy v kategoriích Zelená novostavba a Zelená rekonstrukce roku 2018. V soutěžní přehlídce vyhlášené Státním fondem životního prostředí ČR (SFŽP ČR) a společností ABF ve spolupráci s Centrem pasivního domu, se představilo 66 budov, z toho bylo 32 novostaveb a 34 rekonstrukcí. Slavnostní vyhlášení proběhlo na veletrhu FOR PASIV za účasti Mgr. Richarda Brabce, ministra životního…

O titul Pasivní dům roku se utkalo 66 objektů

3 týdny 3 dny ago
Na veletrhu For Pasiv v Praze-Let­ňanech budou 7. února vyhlášeni vítězové soutěže Pasivní dům roku. O ocenění usiluje 66 objektů − 32 novostaveb a 34 rekonstrukcí. Soutěž vyhlásil Státní fond životního prostředí a společnost ABF ve spolupráci s neziskovým sdružením Centrum pasivního domu. Oceněny mohou být stavby kolaudované v letech 2010 až 2018 v energetické třídě B a lepší. V případě rekonstrukcí musí splňovat požadavky dotačního programu Nová zelená úsporám.

Zvýší počty pasivních staveb povinné energeticky úspornější domy?

3 týdny 3 dny ago
(Zdroj: bydlet.cz)Nová pravidla týkající se větší energetické úspornosti nových staveb začnou od příštího roku platit i pro rodinné domy. Podle odborníků lze přitom čekat plynulý přechod k těmto řešením, stejně jako postupný nárůst zájmu o energeticky úsporné prvky domácnosti. Část trhu, která s tímto typem staveb zatím nemá zkušenosti, může zkraje účinnosti nové legislativy se stavbou spíše vyčkávat. Profitovat z tohoto stavu naopak mohou investoři se zkušenostmi s domy v pasivním standardu…

Počet zájemců o dřevostavby vzrostl meziročně na dvojnásobek

1 měsíc ago
Počet zájemců o dřevostavby vzrostl meziročně na dvojnásobek Statistiky návštěvnosti českého internetu na konci roku 2018 v kategorii Domov a bydlení potvrdily pozice nejsilnějších serverů Novinky cz, iDnes cz a třetím místem překvapil Dřevostavitel cz. Na bronzovou pozici vystoupal díky své měsíční návštěvnosti přes 350 tisíc uživatelů. Novinky (rubrika Bydlení) dosáhly 680 tisíc uživatelů, iDnes (Bydlení) pak 561 tisíc (zdroj dat: NetMonitor – prosinec 2018).

HAIDY a.s. hledá posily

1 měsíc 1 týden ago
Dynamicky se rozvíjející česká společnost hledá do svých řad novou posilu. Potřebujeme nového kolegu na pozici technika. Jsme na trhu již více než 6 let a na kontě máme řadu úspěšně dokončených, ať už developerských či soukromých projektů. Chceme kolegu na dlouhodobý pracovní vztah, založený na oboustranném férovém jednání. Máme velké ambice, chuť a odhodlání, pokud to máte stejně, tak hledáme právě Vás!

Seminář Příběhy domů 2019

1 měsíc 2 týdny ago
Čtvrtý ročník semináře pořádaný sdružením Ekodům zprostředkovává setkání mezi lidmi, kteří mají zájem o domy z přírodních a ekologických materiálů. Uskuteční se ve dnech 5. - 7. 4. 2019. Letošní ročník je zaměřen na téma stavebnictví a klimatické změny. Jde o jedinečnou příležitost setkání s českými slovenskými špičkami v oboru, například Alešem Brotánkem, Bjornem Kierulfem, Janem Mártonem, Stanislavem Palečkem a dalšími.

ISOVER vyhlásil další ročník studentské soutěže

2 měsíce 1 týden ago
ISOVER vyhlásil zadání dalšího ročníku studentské soutěže v návrhu Multi-Komfortního domu. Studenti, kteří se umístí na prvních třech místech, dostanou kromě finanční odměny 40 000 Kč, 30 000 Kč a 20 000 Kč i možnost reprezentovat ČR na mezinárodním finále, které se bude konat v příštím roce v italském Milanu.
Zaškrtnuto
11 hodin 13 minut ago
Rss
Subscribe to Centrum pasivního domu feed