Centrum pasivního domu

ISOVER vyhlásil vítězné týmy studentské soutěže

23 hodiny 59 minut ago
ISOVER vyhlásil vítězné týmy dalšího ročníku národního kola studentské soutěže v návrhu Multi-Komfortního domu. Studenti, kteří se umístili na prvních třech místech, získali kromě finanční odměny 40 000 Kč, 30 000 Kč a 20 000 Kč i možnost reprezentovat ČR na mezinárodním finále, které se bude konat v červnu v italském Milanu.

Pozvánka na seminář „Rekonstrukce a revitalizace škol v Libereckém kraji - II“,

1 den 2 hodiny ago
na kterém budou představeny realizace provedené v ČR dle zásad energeticky úsporné výstavby. Hlavním tématem bude provedení energeticky úsporných opatření, vč. představení funkčního systému řízeného větrání se zpětným ziskem tepla, v budově z roku 1863, ve které sídlí Obchodní akademie Česká Lípa. Řízená výměna vzduchu v učebnách, chodbách a na WC je řešena zcela netradičně a realizace nemá srovnání nejen v rámci ČR.

Stvořte si svůj svět za sedm dní

1 den 1 hodina ago
Sedm. Číslo, které v hovorové řeči často komolíme, vyslovíme ho dříve „než by řekl švec“, ale v našich životech hraje mnohem větší roli, než si sami mnohdy uvědomujeme. Vždyť i podle Bible stvořil Bůh Zemi za 7 dní, máme 7 divů světa, 7 kontinentů, 7 dní v týdnu, mluvíme o 7 barvách duhy. Všude okolo nás hraje sedmička hlavní roli. Řada lidí ji vnímá jako magické číslo. V 10. století bylo tehdy známo 7 planet (Měsíc, Merkur, Venuše, Slunce, Mars, Jupiter, Saturn) a ty byly propojeny vždy s…

Zdravé domy ušetří energie, poskytnou i příjemné prostředí k bydlení

2 týdny ago
(zdroj: Novinky.cz)Není v současnosti neobvyklé bavit se o tzv. zdraví domů. Obvykle se tím míní jejich technický stav. Existuje ovšem ještě jiný způsob výkladu tohoto spojení. Někdy se tím rozumí jejich kvalita z hlediska trvalé udržitelnosti. Tedy jejich vliv na životní prostředí a na zdraví jejich obyvatel. Protože ten může být také zdravý, či nezdravý.

Investice do pasivního domu se vyplatí

2 týdny 2 dny ago
(zdroj:Ihned.cz) Investice do pasivního domu se vyplatí Pasivní domy jsou oblíbeným tématem posledních let. Představa domu, který závislost na energii redukuje na minimum, je velmi lákavá. Člověk ušetří tisíce korun a ještě něco udělá pro životní prostředí. Ale jsou taková očekávání opravdu reálná?

Konference pasivních domů Heidelberg 2019

2 týdny 2 dny ago
Kromě tradičního konferenčního programu odborných přednášek a doprovodných výstav se letos můžete těšit i praktické workshopy, nové formáty, exkurze a inovace. Konference Pasivní dům „Dosáhněte lepších budov!“ je vynikající příležitost se dozvědět mnoho zajímavých věcí. A to vše v jednom z nejkrásnějších měst v Německu! Zaregistrujte se nyní a přidejte se. Až do 11.dubna zlevněné vstupné.

Náš rodinný dům formovalo slunce

2 týdny 4 dny ago
Dubnové vydání časopisu Respekt se věnuje výsledkům soutěže Pasivní dům 2018, výhodám a nákladnosti investic do pasivního bydlení a zhodnocení možností výstavby pasivních domů. Najdete v něm rozhovor s architektem Martinem Krčem z firmy Vize Ateliér, který navrhoval projekt pasivního domu ve Františkových Lázních. Tento dům získal první místo v kategorii Zelená novostavba v prestižní soutěži Pasivní dům 2018. Porota u tohoto domu ocenila zejména hmotově čisté řešení a moderní výraz domu s…

Poradenství pro zdravé bydlení

1 měsíc ago
Chcete zdravé bydlení? Centrum pasivního domu za finanční podpory Jihomoravského kraje realizovalo pilotní projekt hodnocení energetické náročnosti domů, návrhů možností dosažení energetických úspor a zlepšení stavu obydlí. V rámci příprav další etapy projektu zjišťujeme nyní váš zájem o projekt pro následnou komunikaci s úřady o možné podpoře v jednotlivých krajích či na území celé ČR. Máte i Vy zájem o poradenství pro zdravé bydlení? Zaregistrujte se!
Zaškrtnuto
3 hodiny 40 minut ago
Rss
Subscribe to Centrum pasivního domu feed