Centrum pasivního domu

Sněmovna tento týden schvaluje novelu vodního zákona

18 hodin 13 minut ago
Sněmovna tento týden schvaluje novelu vodního zákona. Definice zavedení užitkové vody a požadavek na využití srážkové vody tam nesmí chybět Poslanecká sněmovna v nejbližších dnech projedná ve třetím čtení novelu vodního zákona. Zemědělský výbor podpořil pozměňovací návrh poslance Radka Holomčíka (Piráti), který chce do legislativy pevně zakotvit definici užitkové vody. Součástí návrhu je odklad do 1. 1. 2022, aby ministerstvo zdravotnictví mělo čas vyhlášku s konkrétními…

NEZÁVISLÁ KALKULAČKA – KATALOG TECHNOLOGIÍ

1 týden 1 den ago
ZAPOJTE BEZPLATNĚ SVÉ PRODUKTY DO NEZÁVISLÉ KALKULAČKY NAŠE KALKULAČKA: Zobrazuje ve výpočtu konkrétní produkty, které odpovídají zadaným parametrům, a odkazuje na výrobce/ dodavatele. Srovnává nezávisle desítky produktů. Umožňuje volit a vyhodnocovat různé zdroje energie, technologie řízeného větrání a jejich kombinace. Vyhodnocuje pořizovací vs. provozní náklady vč. doby návratnosti. Je na webu Centra pasivního domu, který ročně navštíví přes 1 milion…

Aktuální projekty

1 týden 1 den ago
Informace pro Členy CPD: Co děláme pro Vás a s Vámi? Na čem s námi můžete spolupracovat? Nabízíme Vám celou řadu exkluzivních výhod!

Kaskádovitý pasivní dům

1 týden 5 dnů ago
Představujeme práci našeho člena LUCERN dřevostavby. Dům, který se přizpůsobil složitému pozemku i učení feng-šuej a majitelé si život v něm nemohou vynachválit.

Dny otevřených dveří Dům pod vinnou révou - již 23. 6. 2020

3 týdny 1 den ago
Plánujete stavbu domu, rozhodujete se mezi zděným domem či dřevostavbou nebo zvažujete stavbu pasivního domu a máte spoustu dotazů? Chcete bydlet zdravě? Pak je toto ta správná akce právě pro Vás. Na místě Vás budou čekat přední odborníci z řad projektantů a realizační společnosti, kteří Vás výstavbou provedou a zodpoví vám Vaše otázky.

E-shop Evora CZ spuštěn!

1 měsíc ago
Od 1.6.2020 spustil náš člen EVORA nový e-shop. Těšit se můžete primárně na produkty značek Pichler, HomEvap, Climecon, které výhradně zastupujeme v České a Slovenské republice. Dále na kompletní nabídku filtrů k jednotkám Pichler a další.

Bezplatné odborné poradenství EKIS

1 měsíc 1 týden ago
Plánujete stavět či rekonstruovat? Přemýšlíte, jak ušetřit za energie? Jaké zvolit technologie? Máte před sebou projekt a chcete si být jisti, že je navržen správně? Využijte naše bezplatné poradenství a 15 let zkušeností!

Třetí číslo časopisu DŘEVO&stavby roku 2020 je již v prodeji.

1 měsíc 2 týdny ago
Pro letní pohodu jsme pro vás opět připravili bohatý obsah ze světa moderních dřevostaveb, příběhy a zkušenosti stavebníků, pokračování seriálů o stavbě a zařizování interiéru dřevostaveb, inspirace z domova i zahraničí, krásné fotografie domů, tipy na projekty nejen pasivních dřevostaveb, a mnoho dalších užitečných informací pro stavbu Vaší nové dřevostavby.

Příprava studentů pro praxi v oblasti udržitelných budov

1 měsíc 2 týdny ago
INTERREG SK-CZ https://www.sk-cz.eu Termín realizace: 11/2020-04/2021 Projektový manažer: Ing. Zdenka Černá/ zdenka.cerna@pasivnidomy.cz PODPOŘENÁ ÚZEMÍ ČR – Jihomoravský kraj, Moravskoslezský a Zlínský kraj SR – Trenčínský kraj, Trnavský kraj, Žilinský kraj a mimo oprávněné území Bratislava Cíle projektu Zvýšení odborné připravenosti a motivace studentů SŠ a VŠ pro práci v oblasti udržitelných…

Co je pasivní dům?

1 měsíc 3 týdny ago
Sníte o bydlení v prostorném komfortním domě, ve kterém můžete aktivně pracovat, bavit se s přáteli, hrát si s dětmi nebo jen tak odpočívat? Kde neplatíte horentní sumy za energie a přitom dýcháte vždy čerstvý vzduch? Představujeme vám osvědčený koncept pasivního domu!

Architektura pasivního domu

1 měsíc 3 týdny ago
Kvalitní architektonický návrh je základem každé pasivní stavby. Pečlivá příprava umožní ušetřit spoustu energie, a navrhnout každý dům tak, aby se v něm dobře žilo bez zbytečných investic do drahých technických zařízení. Na co by návrh neměl zapomenout?

Izolace

1 měsíc 3 týdny ago
Bez kvalitní tepelné izolace se pasivní dům neobejde. U domů s minimální spotřebou energie musíte používat izolace o dostatečných tloušťkách a dbát na detaily, které se běžně pomíjí. Jaké materiály a způsoby zateplení jsou pro pasivní domy nejvhodnější?

Okna a dveře

1 měsíc 3 týdny ago
Velkou předností pasivního domu je teplotní komfort, který poskytuje. Vděčí za to i oknům, jejichž kvalitní rámy a zasklení udržují uvnitř vysokou povrchovou teplotu a ani při větších rozměrech nejsou zdrojem chladu jako běžná okna.

Větrání (a vytápění)

1 měsíc 3 týdny ago
Zateplený a dokonale utěsněný dům potřebuje dobře vyřešený systém větrání. Pasivní domy proto využívají automatizovaný systém větrání s rekuperací tepla. Díky němu nedochází k tepelným ztrátám a navíc je v interiéru vždy čerstvý vzduch. 
Checked
4 hodiny ago
Rss
Subscribe to Centrum pasivního domu feed