Seminář pro stavebníky, projektanty a dodavatele: Jak na úsporný soběstačný rodinný dům. 16.10.2019 v Praze.

 

 

 

 

Seminář se uskuteční dne 16.10.2019 v Praze. Propojí tři hlavní témata úsporné výstavby — principy návrhu, materiály a technická zařízení. Seminářem vás provedou zkušení projektanti Ing. arch. Jan Márton a Ing. Pavel Minář. Je určen pro Vás, pokud:

•    Uvažujete o úsporném domě, nejste si jistí, ale chcete znát všechna úskalí i potenciál? Dozvíte se základní informace v kostce.
•    Necháváte si navrhnout dům? Můžete být architektovi informovaným partnerem či zvídavým klientem. To vždy vede k lepšímu výsledku a dobrého architekta to motivuje.
•    Chybí Vám objektivní informace od nezávislých odborníků? Přednášející pracují nezávisle na firmách a dodavatelích a disponují dlouhou praxí v oboru včetně zpětné vazby ze svých staveb.
•    Chystáte se stavět svépomocí? Dozvíte se informace v širších souvislostech, abyste šli k cíli přímou cestou bez zbytečných chyb. Druhý dům prý bývá lepší než první. Po semináři se možná do druhého domu nebudete muset pouštět.
•    Jste projektant, architekt nebo realizační firma a chcete se v této problematice vzdělat? I pro Vás je kurz vhodný. Informace budou prezentovány v širších souvislostech a podrobněji i na základě Vašich přímých dotazů.

PROGRAM SEMINÁŘE

9,00 — 12,00 — Úvod do navrhování úsporných staveb, jejich fungování a principy, možnosti nízkonákladové optimalizace
12,00 — 13,00 — Oběd
13,00 — 15,00 — Materiály a konstrukční řešení pro úsporné stavby, konvenčně používané a přírodní materiály, návaznosti konstrukcí a detaily staveb, příklady staveb
15,00 — 15,30 — Přestávka, diskuze
15,30 — 18,00 — Technická zařízení v pasivních domech — vytápění, řízené větrání, obnovitelné i neobnovitelné zdroje energie, komplexní řešení vodního režimu v domě i na pozemku

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

Seminář se koná v centru Prahy, ve Skautském institutu, Staroměstské nám. 4/1. Prostor je pěšky dostupný jak ze všech linek metra, tak z Hlavního nádraží či AN Florenc. Pro oběd lze využít mnoho místních restaurací — tipy bez účasti všudypřítomných turistů nabídneme na místě. Dostatek tekutin bude zajištěn na místě.
Maximální počet účastníků je 25. Pokud už předem máte otázky související s tématem, neváhejte nám je zaslat předem. Zareagujeme na ně při semináři.

CENA SEMINÁŘE, PŘIHLÁŠENÍ  A KONTAKT

Platba na účet do 31.8.2019 (early bird): pro jednotlivce 2 000 Kč, pro dvojice 3 000 Kč.
Běžná cena: pro jednotlivce 2 500 Kč, pro dvojice 3 500 Kč.
Storno podmínky — vrácení poplatku: do 7 dní před seminářem 50 %, týden před seminářem 0 %.
Na seminář Vám bude vystavena faktura. Ceny jsou konečné.
Bližší informace: jan [dot] martonatnaturesystems [dot] cz, 739 640 878
Přihlášení: zašlete prosím mail na jan [dot] martonatnaturesystems [dot] cz s počtem osob a Vašimi fakturačními údaji. Co nejdříve, s ohledem na letní dovolené, Vám bude zaslána faktura. Po jejím uhrazení budete mít místo rezervované.

PŘEDNÁŠEJÍCÍ

Ing. arch. Jan Márton / ateliér Nature Systems
Autorizovaný architekt ČKA, 12 let praxe v navrhování úsporných staveb. Člen Rady Centra pasivního domu, místopředseda spolku Ekodům. Externí specialista na katedře Budovy a prostředí FSv ČVUT. Člen liberecké klimatické komise. Vydavatel a hlavní autor knihy Stavby ze slaměných balíků (2014). Jeho klienti společně s ním přednáší na konferenci Příběhy domů. Lektor kurzů zaměřených na přírodní stavitelství.

Ing. Pavel Minář / Ekostep
Autorizovaný inženýr v oboru pozemní stavby a technika prostředí, praxe ve stavebnictví od roku 1998. Od roku 2008 se věnuje navrhování pasivních staveb, včetně dozorů na stavbách a poradenství. Klade důraz na optimalizaci staveb, tj. na jejich komplexní návrh se zohledněním všech širších souvislostí (zejména ekologie, úspora energií, jednoduchost, vstupní a provozní náklady, provázanost technických systémů, komfort vnitřního prostředí a individuální přístup).